resort & karavan kemp

Radslavice

Radslavice

Sportovní ulice 360
751 11 Radslavice
GPS: 49.480408N, 17.518284E

až 20 osob

15 míst pro karavany
2 samostatné apartmány
2 pokoje ve velké chatě

veškerá vybavenost

Dovolená karavanem v našem rodinném kempu

Vítáme vás na stránkách našeho moderního, avšak klidného rodinného kempu, ležícího nedaleko města Přerov v Olomouckém kraji.

Pokud se nás rozhodnete navštívit karavanem, pak vás jistě potěší zázemí, které jsme právě pro karavanisty u nás připravili, a to včetně možnosti krátkodobého stání a potřeby udělat tzv. servis karavanu při vaší cestě.

Čeká tu na vás výlevka chemického WC, možnost dopuštění a vypuštění pitné vody, dostatek elektrických přípojek, perfektně upravená karavanová stání a další zázemí, které jistě při vašem pobytu oceníte.

A protože dovolená karavanem je často spojena s výlety na kole či pěšky, přinášíme vám tipy, které, jak doufáme, budou inspirací pro detailní plánování pobytu spojeného s aktivní dovolenou v našem kempu.

V blízkosti Radslavic vede hlavní dálková cyklostezka Moravy „Jantarová cyklostezka“ kterou křižují další zajímavé cyklostezky, ať už místní nebo dálkové, díky kterým poznáte okolí našeho mini kempu.

Zámek Přerov a město Přerov
Přímo od kempu vede cyklostezka, kterou se podél řeky Bečvy po cca 8 km dostanete přímo k zámku. Na zámku najdete také muzeum Komenského. Trasu si zobrazíte zde.

Historie osídlení Přerova sahá až do pravěku, Současný Přerov láká návštěvníky zachovalou městskou památkovou zónou, ve které se nachází měšťanské domy z 15. a 16. století a zbytky středověkých hradeb. Nezapomeňte také navštívit Památník lovců mamutů, který je unikátní autentickou terénní prezentací archeologických nálezů.

Lipník nad Bečvou
Přímo z našeho kempu vede cyklostezka do tohoto starobylého města, které bylo vyhlášeno v roce 1989 za Městskou památkovou rezervaci. Při jeho návštěvě můžete navštívit synagogu, renesanční zámek či malebné náměstí. I část této trasy vede podél řeky a dojedete tam po cca 10 km. Trasu si zobrazíte zde .

Hrad Helfštýn
Svou rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě. Je také známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů „Hefaiston“ se stálou expozicí. Jeho návštěvu můžete spojit právě s návštěvou Lipníku nad Bečvou, od něhož je tento hrad vzdálen 4 km. Trasu dlouhou cca 12 km vedoucí z našeho kempu si zobrazíte zde.

Skanzen Rymice
Další možností výletu na kole v našem okolí je do tohoto skanzenu. Trasa je dlouhá cca 17,5 km a zobrazit si ji můžete zde. V tomto skanzenu můžete shlédnout památky lidového stavitelství východní Hané ve kterých uvidíte interiéry domů vybavených tradičním inventářem kuchyní, světnic a hospodářských místností.

Domácí pivovar Nové Dvory – Novodrvorský pivovar
Ať už se rozhodnete pro výlet na kolech, nebo pěšky, neměli byste vynechat návštěvu tohoto pivovaru. Z našeho kempu se k němu dostanete po trase dlouhé cca 5 km. Zobrazíte si ji zde. Pivovárek včetně malé hospůdky s kapacitou 30 míst se nachází v rodinném domku. Při otevření Novodvorského pivovárku byly na čepu jedenáctka světlá Garde, jedenáctka polotmavá Měďák, třináctka kávová a čtrnáctka černá.

Muzeum Prosenice
Máte-li rádi řemesla a zemědělství, pak návštěva tohoto muzea bude pro vás příjemným zpestřením pobytu v našem malém kempu. Muzeum se nachází jen 3,5 km od nás, což je ideální výletní cíl i pro ty, kdo s sebou nemají kolo. Trasu si zobrazíte zde.

Koupání na Jadranu
Sice v našem kempu nenabízíme možnost koupání, avšak jen cca 5 km od nás najdete vyhledávané přírodní koupaliště, kterému se říká „Jadran“. Opalování na dece i koupání v příjemně chladivé vodě je samozřejmě zcela zdarma. Tedy pokud si nedáte něco dobrého k snědku v místním občerstvení nebo restauraci U Splavu. Dostanete se sem jak na kole, tak pěšky. Trasu si zobrazíte zde.

Zbrašovské aragonitové jeskyně
Budete-li mít chuť na delší cyklovýlet, pak by se vám mohl líbit tento tip. Jeskyně se nacházejí od kempu v Radslavicích cca 23 km v malebném údolí řeky v Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Trasu si zobrazíte zde.

Lázně Teplice nad Bečvou
Pokud se rozhodnete pro návštěvu výše jmenovaných jeskyní, pak se nezapomeňte zastavit v tomto lázeňském městečku a zdejších lázních.

Poutní místo Hostýn
Jen 21 km od našeho kempu leží toto významné mariánské poutní místo, kde mj. můžete vystoupat i na rozhlednu císaře Františka Josefa I., která byla postavena v roce 1897. Trasu si zobrazíte zde.

ZOO a zámek Lešná
Do této zoologické zahrady můžete zajet jak autem, tak na kole. Trasa je delší, má 39 km, avšak pro ty, kdo si chtějí užít spojení výletu s poznávám historie a setkáním se s zvířaty se jedná o perfektní výletní cíl, protože tato zahrada je jednou z nejoblíbenějších zahrad v České republice.

Hrad v Olomouci
Tento hrad je národní kulturní památkou a jedením z nejvýznamnějších hradních areálů v České republice. Nachází se na tzv. Václavském (jinak též Dómském) pahorku v historickém centru Olomouce. Dostanete se sem jak na kole, tak autem. Olomouc je vzdálen od kempu cca 36,5 km.

ZOO Olomouc
Pokud se rozhodnete pro návštěvu města Olomouc, pak spojení návštěvy hradu a zdejší zoologické zahrady by mohlo pro vás být ideálně stráveným dnem. Zoologickou zahradu najdete na Svatém Kopečku. Pro doplnění uvádíme, že se specializuje na chování afrických kopytníků, ale najdete zde také velké množství severských zvířat, šelem či mořská akvária, kde nechybí žraloci.

Jak sami můžete vidět, spojení aktivní dovolené a pobytu v našem kempu je díky mnoha zajímavostem v okolí jednoduché. To vše doplněné rodinnou atmosférou, klidem a malou rozlohou resortu vám zaručí, že vaše dovolená bude plná nejen zážitků, ale také pohody a relaxace v příjemném prostředí.

Těšíme se na vás a nezapomeňte si včas rezervovat pobyt. Počet karavanových stání je omezen na čtyři, avšak právě díky tomu můžeme zaručit klidnou a pohodovou dovolenou.

 

Provozovatel

Petr Haluzík
Přerovská 190
751 11 Radslavice

IČO: 420 59 798
DIČ: CZ6704142192

Kde nás najdete

Resort Radslavice
Sportovní ulice 360
751 11 Radslavice

GPS: 49.480408N, 17.518284E
Přejít na google mapy

Rezervace

t: (+420) 775 380 361
e: info@resort-radslavice.cz
f: facebook

Projekt VYBUDOVÁNÍ REKREAČNÍHO STŘEDISKA V RADSLAVICÍCH je spolufinancován Evropskou unií. Rekreační středisko Radslavice bude sloužit pro rekreaci turistů a cyklistů, kteří chtějí poznat střední Moravu, ale i pro ty, kteří si chtějí jen odpočívat v klidném prostředí a jen tak relaxovat.

Projekt "Podpora doplňkové infrastruktury kempu v Radslavicích, 2. etapa" byl realizován za finanční podpory Olomouckého kraje.